Zabawy z animatorami, dmuchane zamki, rozgrywki sportowe oraz teatrzyk dla najmłodszych przygotowano w poniedziałkowe przedpołudnie 3 czerwca z okazji Dnia Dziecka w Głuszycy. Najserdeczniejsze życzenia wszystkim dzieciom przekazali Zastępca Burmistrza Grzegorz Szymański, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Katarzyna Starzyńska oraz dyrektor Centrum Kultury-MBP Sabina Jelewska.
Boisko sportowe w Głuszycy zamieniło się w olbrzymi plac zabaw, które poprowadzili animatorzy z Centrum Animacji i Rekreacji Karolandia. Na dzieci czekały także zabawy na dmuchanym placu zabaw, a także stoisko z kolorowymi warkoczykami i malowaniem buziek oraz słodki poczęstunek. Panie seniorki z Klubu Seniorów Relaks swoim rękodziełem i otwartym sercem wsparły zbiórkę publiczną „Dla Marysi” i zachęcały przybyłe dzieci do pomocy chorej dziewczynce.
Dzieci przedszkolne i z klas zerowych obejrzały w sali widowiskowej CK-MBP przedstawienie teatralne pt. „Jaś i Małgosia”, natomiast najstarsi – uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz gimnazjaliści wzięli udział w rozgrywkach w piłkę siatkową i nożną na kompleksie boisk Orlik. Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i piłki do gry w siatkówkę i w piłkę nożną.
Dziękujemy głuszyckim uczniom i przedszkolakom za wspólną zabawę i jeszcze raz życzymy wszystkim dzieciom wszystkiego najlepszego, dużo uśmiechu i spełnienia marzeń. Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy wsparli organizację wydarzenia, a szczególnie dla pracowników CK-MBP i OPS w Głuszycy oraz dla Pań Seniorek z Klubu Relaks. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Gminy Głuszyca i w ramach projektu socjalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Głuszycy.