Kolejna, dziewiąta już edycja ogólnopolskiego projektu prowadzonego przez Fundację Wolność i Demokracja pod nazwą „Tropem wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” odbyła się także w Głuszycy. Trasa tegorocznego, ponad czterokilometrowego biegu zakończyła się w jednym z najurokliwszych miejsc na terenie Gminy Głuszyca – przy nieczynnym kamieniołomie Kamyki w Głuszycy Górnej.
Ideą biegu jest nie tylko popularyzacja sportu i zdrowego stylu życia, ale przede wszystkim upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych i ich roli, jaką odegrali w najnowszej historii Polski. Ponadto udział w imprezie sprzyja także rodzinnemu spędzaniu wolnego czasu w przyjaznej atmosferze. W głuszyckiej edycji wydarzenia nie zabrakło jak zawsze dzieci, młodzieży i dorosłych w różnym wieku, a oprócz głuszyczan w biegu uczestniczyli także mieszkańcy Świdnicy i Strzegomia.
-Składam gorące podziękowania dla wszystkich osób i instytucji wspierających organizację głuszyckiego wydarzenia. Podziękowania dla Burmistrza Głuszycy Romana Głoda, dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej, funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, pracowników głuszyckiego CK-MBP i Urzędu Miejskiego. Podziękowania za pomoc dla wolontariuszy zabezpieczających trasę – dla Iwety Głód, Magdaleny i Artura Gołdów, Wojciecha Jelewskiego, dla wszystkich fotografów na trasie, dla Uli Kujawki za poprowadzenie rozgrzewki, a także dla Wiktora Łaszkiewicza oraz Igi Smusz, Bartka Smusza, Agnieszki Żyły – harcerzy ze szczepu Leśny Rój z hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej – dodaje Sabina Jelewska, dyrektor Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy, organizator wydarzenia.
Dziękujemy za mobilizujący doping na trasie niezawodnym kibicom oraz wszystkim zawodnikom za wiele pozytywnej energii i wspólnie spędzony czas w radosnej atmosferze. Było to dla nas szczególnie wartościowy dzień. Już dziś zapraszamy na przyszłoroczną, jubileuszową edycję Biegu Tropem Wilczym w Głuszycy.