Absurd nie czytać” to hasło tegorocznej ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, która w sobotni wieczór 7 października zgromadziła najmłodszych głuszyckich czytelników w Centrum Kultury-Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głuszycy. Młodzi głuszyczanie mieli okazję poznać zakamarki biblioteczne, wspólnie się pobawić i z ochotą sięgnąć po dobre książki w miłym rówieśniczym towarzystwie. Uczestników wydarzenia powitała serdecznie dyrektor CK-MBP Sabina Jelewska, która zapowiedziała ciekawe warsztaty literacko-plastyczne prowadzone przez panie bibliotekarki oraz odwiedziny gości. I rzeczywiście drzwi biblioteki się nie zamykały…

Dzieci odwiedził Burmistrz Głuszycy Roman Głód, który ciekawie opowiadał o swoich ulubionych książkach i pasji wspinaczek wysokogórskich. Przybył także właściciel pasieki ze Świebodzic Pan Marek i zaciekawił dzieci opowieściami o pszczołach i ich szczególnej roli w ekosystemie. Kolejną atrakcją wieczoru była pełna energii zumba poprowadzona przez Panią Anię Szuchnik.

Głuszycka Noc Bibliotek 2023 dostarczyła dzieciom mnóstwo pozytywnych wrażeń i ciekawych informacji. Uśmiechy na twarzach dzieci pokazały, że zabawa była udana. Wielkie dzięki za radosny czas spędzony w naszej bibliotece oraz za odwiedziny naszych gości. Brawa dla Pań Marzeny Nygi i Dominiki Golińskiej za przygotowanie wydarzenia i mnóstwo pomysłów.