Gromkimi brawami dziecięca widownia nagrodziła Głuszycką Grupę Teatralną „Po godzinach”, która w sobotnie popołudnie 1 lutego już po raz drugi na głuszyckiej scenie wystąpiła w spektaklu zatytułowanym „Inspektor Psina”. To projekt adresowany do młodego widza, ale pełne humoru dialogi, zabawne zbiegi okoliczności i świetne kreacje aktorskie sprawiają, że spektakl bawi  także starszą widownię.

Po raz kolejny spektakl w wykonaniu aktorów- amatorów z Głuszyckiej Grupy Teatralnej wypełnił salę widowiskową Centrum Kultury-MBP w Głuszycy. Gratulujemy członkom grupy „Po godzinach” niespożytej energii i dziękujemy za piękną podróż do krainy baśniowych postaci.

W spektaklu „Inspektor Psina” wyreżyserowanym przez Roberta Delegiewicza wystąpili w następujących rolach: Grzegorz Milczarek -Inspektor Psina, Magdalena Kandefer -Duch Lustra , Alina Mączyńska -Wróżka Salsefia w wersji domowej,  Ilona Banasik (w zastępstwie Iwety Głód) – Wróżka Salsefia w wersji oryginalnej , Artur Gołda – Wilk, Edyta Popek -Zła Królowa , Mirosław Żołopa -Królewicz, Urszula Mrozińska -Drwalowa, Szymon Sławik – Diabeł, Robert Delegiewicz – Rozbójnik. Obsługą elektroakustyczną  przedstawienia zajął się burmistrz Głuszycy Roman Głód.

Przypomnijmy, że premiera „Inspektora Psiny”  na głuszyckiej scenie miała miejsce w dniu 12 października 2019 r. i była to już czwarta premiera działającej od 2016 roku Głuszyckiej Grupy Teatralnej „Po godzinach”, którą można było zobaczyć także w spektaklach: „Ziemia Obiecana Włókniarzy”, Ziemia Obiecana Włókniarzy II – Znowu wojna” oraz „Dzieci Czarnych Orłów”. Czekamy na kolejne realizacje i życzymy wszystkim członkom grupy na czele z opiekunem Robertem Delegiewiczem nowych równie udanych projektów teatralnych.

Serdeczne podziękowania dla Grzegorza Czepila z „Jadła” w Głuszycy za przygotowanie poczęstunku dla aktorów.