To był niesamowity finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w głuszyckim sztabie przy Centrum Kultury-Miejskiej Bibliotece Publicznej. 31 stycznia ze względu na ograniczenia sanitarne nie mogliśmy się spotkać bezpośrednio w sztabie, jednak atmosfera tego dnia była naprawdę gorąca. Od rana dziesiątka wolontariuszy ruszyła na ulice Głuszycy. Udało się pobić zeszłoroczny głuszycki rekord, w tym roku zebraliśmy 15 351,40 zł i 14 euro!

Serdecznie dziękujemy za wytrwałość, mimo mroźnej aury, wszystkim wolontariuszom, którymi w czasie tegorocznego finału byli: Burmistrz Głuszycy Roman Głód wraz z żoną Iwetą, a także Jakub Stawiński, Daria i Lena Stępień, Martyna i Dawid Jerzyk, Blanka Knychała, Piotr i Magdalena Kandefer. Gorące podziękowania kierujemy do zespołów Grzybek Band i Paranoja, które z sercem i radością zagrały w Wielkiej Orkiestrze dla głuszyczan  i nie tylko. Ogromne podziękowania dla Tomasza Szachty, Wojtka Romana, Michała Mondrego, Oskara Niczyporuka, którzy zajęli się obsługą techniczną finału i przygotowaniem transmisji online. Jak zawsze nie zawiedli pracownicy Centrum Kultury- Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy na czele z szefową sztabu Klaudią Chętkowską. Serdeczne podziękowania dla Renaty Sokołowskiej, Marzeny Nygii z córkami Karoliną i Weroniką, Renaty Solińskiej i Marty Czepil.

Wielkie podziękowania dla głuszyckich przedsiębiorców za zbiórkę do Sztabowych Puszek Stacjonarnych. Podziękowania dla: Magdaleny i Roberta Kandeferów z Klubu Dobra Energia, Dominika Waligóry z Apteki Flos, Beaty Drapały z Salonu Fryzjerskiego, Karola Lembke z Apteki na ul. Sienkiewicza 13, Sławomiry Pietrzak z Apteki Starej, Sylwii Prorok – dyrektor Placówki Całodobowej Opieki Dla Osób Niesamodzielnych „Geramus”, Angeliki Woźniak ze sklepu obuwniczego, Roberta Kroka z Punktu Lotto, Małgorzaty Panek oraz Grzegorza Czepila z „Jadła”, gdzie stała puszka stacjonarna, a w dniu finału był wydawany ciepły posiłek dla wolontariuszy ufundowany przez właściciela „Jadła”. Do Sztabowej Puszki Stacjonarnej zbierano środki także w siedzibie sztabu – w CK-MBP.

Gorące podziękowania przekazujemy również dla Pani Poseł Izabeli Katarzyny  Mrzygłockiej, Łukasza Kazka, Anny Golemiec, Leny Stępień, Ryszarda Berczyńskiego za przedmioty przekazane do licytacji. Jeszcze raz dziękujemy Magdalenie Kandefer za sympatyczną obsługę telefoniczną w czasie licytacji i hojność osób biorących udział w licytacjach. Podziękowania dla Pawła Fesyka za przekazanie na licytację profesjonalnej sesji fotograficznej oraz wykonanie zdjęć podczas finału. Podziękowania za wsparcie organizacyjne dla Krzysztofa Gołdy oraz Artura Gołdy, który wraz z dyrektor CK-MBP Sabiną Jelewską poprowadził głuszycki finał. Serdeczne podziękowania dla funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Głuszycy, którzy czuwali nad bezpieczeństwem 29. Finału WOŚP. Dziękujemy wszystkim za przekazane wpłaty i otwarte serca! Dziękujemy za łączność internetową i telefoniczną, za każdy ciepły gest i okazane wsparcie w tym trudnym dla nas wszystkich czasie pandemii.

Zebrane środki zasilą konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i będą przekazane na zakup sprzętu dla laryngologii dziecięcej, otolaryngologii i diagnostyki głowy.