Paranoja Hotel

Na zorganizowanym przez CK-MBP głuszyckim finale WOŚP zagrali Ridersi z Olą Łysiak, SILENTlive, Paranoja Hotel, uElectroGórale i daGda. Wystąpili też soliści, chór i formacje taneczne. Nie zabrakło konkursów, pokazów medycznych i sprzedaży przedmiotów na rzecz WOŚP. Głuszyczanie okazali się niezwykle ofiarni – w ciągu kilku godzin zebrano pond 6,5 tys. zł. Ale to nie koniec, bo trwają jeszcze aukcje internetowe.

Wolontariusze głuszyckiego sztabu zorganizowanego przy CK-MBP wyruszyli na ulice już o godz. 9, a w ramach organizowanej przez CK-MBP imprezy od godz. 14.30 można było bawić się wspólnie na rzecz WOŚP. Po oficjalnym otwarciu przez Alicję Ogorzelec burmistrz Głuszycy kolejno w repertuarze świątecznym wystąpili soliści (Natalia Kraczek, Paulina Jelewska, Sylwia Skupin) i Chór Seniorów działający w CK. Tuż po nich scenę opanowały formacje taneczne z CK (Taneczna Akademia Malucha i Hip-Hop), a koncerty rozpoczęły się od godz. 15. Najpierw wystąpił zespół daGda, potem uElectroGórale, którzy góralskim brzmieniem porwali do tańca zgromadzoną w auli publiczność. W czasie imprezy sprzedawane na rzecz WOŚP przedmioty ofiarowane przez mieszkańców oraz darczyńców (m.in. Olgę Tokarczuk) – łącznie wrzucono za nie do puszki ponad tysiąc zł. Firma Unifikator przeprowadziła pokaz ratownictwa medycznego zakończony konkursem z nagrodami. Cały czas można było się posilić (wrzucając pieniądze do puszki WOŚP) ciastem, pierogami i żurkiem przygotowanymi przez Łomnicką Chatę oraz uczniów głuszyckich szkół.

Tuż po godz. 17 wystąpił zespół SILENTlive, po nim Paranoja Hotel, a o godz. 19 na dobre scenę opanowała gwiazda wieczoru – zespół Riders z wokalistką Olą Łysiak. Głuszycki finał zakończył się tradycyjnym światełkiem do nieba.

– Dziękujemy mieszkańcom za ofiarność i pomoc na rzecz głuszyckiego finału WOŚP. Ogromne podziękowania dla artystów i całego sztabu. To dzięki ich zaangażowaniu uda nam się przekazać w tym roku na rzecz WOŚP ponad 6, 5 tys. zł. Pieniędzy będzie jeszcze więcej, ponieważ trwają nasze trzy aukcje na Allegro. Pani Olga Tokarczuk ofiarowała nam trzy książki. Jedną już sprzedaliśmy, dwie są nadal do kupienia za pośrednictwem Allegro dla WOŚP. Tam też wystawiliśmy ofiarowaną przez biathlonistkę Monikę Hojnisz koszulkę z jej autografem – informuje Monika Bisek–Grąz z CK-MBP.

Głuszycki finał wspierali: Piotr Gałek (Laboratorium i Studio Fotograficzne PPCOLOR), gospodarstwo agroturystyczne ,,Arkadia” W.M. Niedziółkowie, Piotr Dużyński, Kompleks Osówka, Auto-Miran Andrzeja Papamichalis, Centrum Nieruchomości i Transportu Beaty Żołnieruk, ZNID Grzegorza i Piotra Walczak, drukarnia Bimart, TOP Materiały Budowlane, Dorabianie Kluczy – Kostrzyca, Jadłodajnia Finezja Grzegorza Czepila, Jerzy Wolny, Krzysztof Machowski, Zespół Szkół w Głuszycy, Gimnazjum Publiczne w Głuszycy i Łomnicka Chata.