Ponad 10 tys. złotych udało się zebrać w Głuszycy podczas 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w minioną niedzielę 13 stycznia. Obok zbiórki pieniędzy na terenie Gminy w Centrum Kultury –MBP odbyły się popołudniowe koncerty przeplatane licytacjami przedmiotów podarowanych przez WOŚP oraz przez mieszkańców.

Finał rozpoczął się występem Głuszyckiej Orkiestry Dętej pod batutą kapelmistrza Eugeniusza Lecia. Następnie swoje talenty wokalne zaprezentowały: Martyna Pokorska, Magdalena Jelewska, Nikola Ilnicka, Milena Smusz i Ola Harasymowicz – uczestniczki warsztatów prowadzonych przez Radosława Zychala. Z minikoncertami gitarowymi wystąpili podopieczni: Ola Harasimowicz, Maja Sibirska, Bartek Makułowicz, Przemek Ciura, Pana Marcina Zalesia, który prowadzi w CK-MBP warsztaty nauki gry na gitarze. Gwiazdą wieczoru był noworudzki zespół Szuszmiszmegele.

Przekazujemy ogromne podziękowania za wsparcie dla głuszyckiego sztabu WOŚP. Dziękujemy wspaniałej ekipie wolontariuszy: Zuzannie Bogdan, Justynie Bauman, Nikoli Ilnickiej, Laurze Linder, Ani Derdzikowskiej, Sarze Bazeli, Wiktorii Rutkowskiej wraz z Burmistrzem Głuszycy Romanem Głodem i żoną Iwetą. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Głuszycy za otwarte serca i udział w licytacjach.

Szczególne podziękowania kierujemy dla osób i firm, które wsparły prace głuszyckiego sztabu, a są to: Magda Szyszka – „Color Haft”, Krystian Juźwiak z restauracji „Gościniec Sudecki”, Grzegorz Czepil z „Jadła”, seniorki z Klubu Relax, Łukasz Pokorski, Grzegorz Walczak i Marcin Wiącek ze Stowarzyszenia Przyjaciół Głuszycy. Za zaangażowanie wielkie brawa dla szefowej głuszyckiego sztabu WOŚP Doroty Link-Niedzielskiej wraz z pracownikami CK- MBP: Marzeną Nygą, Renatą Sokołowską, Renatą Gratzke, Grzegorzem Bachmatiukiem i wolontariuszką Weroniką Nygą. Za granie i śpiewanie na scenie dziękujemy Głuszyckiej Orkiestrze Dętej z Eugeniuszem Leciem na czele, młodym wokalistkom wraz z Radosławem Zychalem, gitarzystom wraz z Marcinem Zalesiem oraz zespołowi Szuszmiszmegele za cudne muzyczne klimaty. Jeszcze raz wielkie dzięki!