IMG_3766 IMG_3764 IMG_3765 IMG_3767 IMG_376925 lutego gimnazjalistki z klasy I A spotkały się w bibliotece z grupą pięcio- i sześciolatków. Podjęły się one zadania poczytania maluchom podczas lekcji, przybliżającej dzieciom najpiękniejsze baśnie i legendy polskie. Wraz z bibliotekarką szkolną, panią Anetą Kalenik, wybrały na tę okazję trzy polskie legendy: „Pan Twardowski”, „Syrenka warszawska” oraz „Kasztelanka” ze zbioru Edyty Wygonik.
Niezwykle wymagające audytorium, przed którym stanęły gimnazjalistki, uświadomiło im, że aby zainteresować dzieci, trzeba naprawdę się natrudzić! Pierwsze tego typu spotkanie za nami: dzieci poznały kilka najważniejszych legend polskich, w gimnazjalistkach zakiełkowała chęć uczestnictwa w podobnych imprezach i już planują, co będą czytać podczas następnego spotkania. Mamy nadzieję, że korzyści ze spotkania będą obustronne, a „bakcyl” czytania został zaszczepiony!

Gimnazjaliści czytają maluchom – akcja czytelnicza przeprowadzona w ramach współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej z biblioteką szkolną Gimnazjum Publicznego w ramach projektu Biblioteki Narodowej: Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych. 

logo_bn