Od 17 do 28 lipca trwał drugi turnus półkolonii letnich organizowanych przez Centrum Kultury-Miejską Bibliotekę Publiczną w Głuszycy. Przygotowano wiele atrakcji dla uczęszczających na zajęcia.

Dzieci rozpoczęły półkolonie od spotkania z policjantem z Komisariatu Policji w Głuszycy, który przypomniał, jak bezpiecznie korzystać z letnich atrakcji. Podopieczni skorzystali też z wypoczynku nad wodą na obiekcie kąpielowym w Głuszycy i wzięli udział w Powiatowym Turnieju Pływackim. Niektórzy z kolonistów stanęli nawet na podium. Kolejny dzień dzieci spędziły w Magicznej Pławnej, gdzie miały okazję przekonać się,  ile zwierząt zmieściła Arka Noego, jak duży był koń trojański i jak dawniej mieszkali rycerze.  Zorganizowany został także wyjazd do kina oraz do Dinoparku w Szklarskiej Porębie.  Nie zabrakło także obcowania z naturą i podziwiania piękna Kolorowych Jeziorek w czasie pobytu w Rudawach Janowickich.

W drugim tygodniu półkolonii dzieci odwiedziły Ogród Japoński Siruwia i wzięły udział w warsztatach origami w Jeleniej Górze. Uczestnicy półkolonii poznali także, jak wygląda praca strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu w czasie spotkania w Ogniku. Bardzo dziękujemy  za ciekawą lekcję dotyczącą ochrony przeciwpożarowej. Kolejnego dnia dzieci zamieniły się w detektywów historii podczas zwiedzania Wrocławia z przewodnikiem. Zorganizowana została także wycieczka do Minieurolandu w Kłodzku wraz z grą terenową. Na zakończenie turnusu dzieci poznały Tajemniczy Las w Ornamental Farm w Bukowcu i  wzięły udział w warsztatach ekologicznych.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za piękny czas spędzony razem, za każdy uśmiech i wszystkie radosne spotkania i wyjazdy. Mamy nadzieję, że półkolonie zaszczepiły w dzieciach pasję do odkrywania ciekawych miejsc w naszym regionie. Szczególne podziękowania przekazuję dla naszego przewoźnika – Pana Marka Biska oraz dla Pań opiekujących się uczestnikami półkolonii: Klaudii Chętkowskiej, Dominiki Zajączkowskiej, Danuty Jabłońskiej,  Eweliny Borensztajn oraz  Dominiki Golińskiej. Dziękujemy także za dofinansowanie półkolonii przez Gminę Głuszyca- dodaje Sabina Jelewska, dyrektor Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy.

Zadanie zostało dofinansowane z budżetu Gminy Głuszyca ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.