Burmistrz Głuszycy Roman Głód oraz Centrum Kultury- MBP w Głuszycy zapraszają do udziału w gminnych uroczystościach upamiętniających Stulecie Odzyskania Niepodległości.

-Pragnę bardzo serdecznie zaprosić Państwa do udziału w niezwykle ważnym wydarzeniu dla nas Polaków. Zachęcam do wspólnego, rodzinnego świętowania setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. W przeddzień rocznicy w Głuszycy rozpoczynamy świętowanie aktywnie i „na sportowo”. Proponujemy wspólny przemarsz z kijkami oraz rajd rowerowy zakończony przy Podziemnym Mieście Osówka. Prosimy o zabranie ze sobą biało-czerwonych gadżetów. Start zaplanowany jest w Parku Jordanowskim o godz. 10. W niedzielę 11 listopada uroczystości rozpoczynamy Mszą Św. w kościele pw. NMP Królowej Polski i złożeniem kwiatów przy Pomniku Solidarności przy ul. Grunwaldzkiej. Popołudniowa uroczysta gala z recitalem największych przebojów z repertuaru Kabaretu Starszych Panów przewidziana jest w sali widowiskowej Centrum Kultury w Głuszycy – informuje burmistrz Roman Głód.

Program Gminnych Obchodów Święta Odzyskania Niepodległości w Głuszycy:

10.11. 2018 (sobota)
godz. 10.00 – Niepodległościowy Rajd Rowerowy oraz Jesienny Marsz Nordic Walking, start: Park Jordanowski.
11.11. 2018 (niedziela)
godz. 11.30. Msza Św. za Ojczyznę, kościół NMP Królowej Polski w Głuszycy.
godz. 12.50 Złożenie kwiatów pod Pomnikiem Solidarności, ul. Grunwaldzka.
godz. 17.00 „Dla Niepodległej”- uroczystość w sali widowiskowej CK-MBP, „Piosenka jest dobra na wszystko” – recital najpopularniejszych piosenek Kabaretu Starszych Panów w wykonaniu Roberta Delegiewicza oraz artystów Agencji Wartki, ul. Grunwaldzka 26.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania!