Czytamwpodrozy_logo2Głuszycka biblioteka bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Czytam w podróży”

Każdy, kto odwiedzi w dniu dzisiejszym naszą bibliotekę otrzyma pamiątkową zakładkę.

Zapraszamy!

Ogólnopolska akcja „Czytam w podróży” jest przedsięwzięciem realizowanym w ramach kampanii społecznej „Pan Cogito”. To wspólny projekt Fundacji im. Zbigniewa Herberta oraz Klubu Herbertowskich Szkół, którego celem jest upowszechnianie twórczości Zbigniewa Herberta oraz popularyzacja czytelnictwa.

6 kwietnia, już po raz czwarty, wolontariusze ze szkół noszących imię Zbigniewa Herberta, jak również przedstawiciele innych szkół niezrzeszonych w Klubie Herbertowskich Szkół, będą zachęcać osoby podróżujące do czytania. Wszystkim zainteresowanym rozdawać będą symbol akcji– zakładki do książek z tekstem czterowiersza Zbigniewa Herberta „Czarnofigurowa waza garncarza Eksekiasa”.

Wolontariuszy w całej Polsce spotkać będzie można w środkach transportu miejskiego, na przystankach autobusowych i tramwajowych, w okolicach stacji Centrum warszawskiego metra oraz dworcach PKP i PKS. Tego dnia zakładki dystrybuowane będą również w prawie 700 bibliotekach publicznych, a także w ponad 300 oddziałach Alior Banku.

Partnerami wydarzenia są Biblioteka Narodowa, Instytut Książki oraz Instytut Adama Mickiewicza, partnerem strategicznym – Alior Bank. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.