Rozstrzygnięcie konkursu na „Babę Wielkanocną”
Lukrowana, bakaliowa, puszysta, słodka – takie były konkursowe baby, które dziś mogliśmy posmakować w CK-MBP w Głuszycy.
Lukrowana, bakaliowa, puszysta, słodka – takie były konkursowe baby, które dziś mogliśmy posmakować w CK-MBP w Głuszycy.
Monika Kulus- dyrektor Centrum Kultury- Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy nominowana w plebiscycie Osobowość Roku 2017 Gazety Wrocławskiej w kategorii Kultura za kierowanie placówką, która jest jednym z liderów w powiecie wałbrzyskim pod względem organizowanych wydarzeń kulturalnych zajęła honorowe miejsce wśród laureatów plebiscytu.
Przeboje muzyki filmowej z okazji Dnia Kobiet zabrzmiały 8 marca w głuszyckiej sali widowiskowej Centrum Kultury. Podczas koncertu można było usłyszeć utwory gwiazdy muzyki takich jak m.in. Sting, Whitney Houston, Celine Dion, Seweryn Krajewski w aranżacji Krzysztofa Kurnyty przy współudziale małżonki Lilianny Kurnyty. Obecnych na koncercie powitał burmistrz Głuszycy Roman Głód i przekazał
Zapraszamy do zapoznania się z poniższym regulaminem: Regulamin na babę wielkanocną (1)
Zapraszamy wszystkie Panie 8 marca o godz. 17:00 do Centrum Kultury na piękny wieczór przy dźwiękach saksofonu w wykonaniu Krzysztofa Kurnyty. Wstęp wolny.
Już po raz czwarty głuszyczanie włączyli się do ogólnopolskiego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W słoneczną pierwszą niedzielę marca o godz. 12 z placu przy kaplicy św. Józefa wybiegło prawie sto osób, by wspólnie pokonać symboliczny dystans 1963 metrów. Przed startem rozgrzewkę poprowadził jeden z uczestników biegu – burmistrz Głuszycy Roman Głód.
W mroźny poranek 27 lutego uczniowie z klasy II Szkoły Podstawowej nr 3 w Głuszycy przyszli do Miejskiej Biblioteki Publicznej na niecodzienną lekcję. Tematyka spotkania tym razem nie była związana z książkami, ale dotyczyła poznawania świata poprzez podróże. Pasję podróżowania próbowała zaszczepić dzieciom pani Maria Chmielarz, która od dwóch lat jest bohaterką cyklu
Polszczyzna jest piękna, ponieważ szeleści jak jesienne liście, skrzypi jak mróz zimową porą, świszczy jak wiosenny wiatr, ale i tak rozgrzewa nas, niczym lato, ortografią i interpunkcją. 24 stycznia 2018 r. miłośnicy języka polskiego wzięli udział w konkursie ortograficznym VI Dyktando Miejskie w Głuszycy. Konkurs organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną z okazji Międzynarodowego