5 marca w Głuszycy w samo południe kilkudziesięciu zawodników wystartowało w Biegu Tropem Wilczym – Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczestnicy wydarzenia – dzieci, młodzież i dorośli – mieli do pokonania ponad pięciokilometrową trasę wiodącą z Centrum Przesiadkowego do Agroturystyki „Gościniec” w Łomnicy, gdzie na wszystkich czekały pamiątkowe medale i ciepły poczęstunek.

Mimo marcowego chłodu dobry humor nikogo nie opuszczał, choć warunki na trasie były dość wymagające. Oprócz stromych podbiegów trzeba było omijać kałuże, a także uważać na błoto i zamarznięty śnieg. Trudy pokonywanej trasy, zarówno biegnącym, jak i maszerującym, wynagradzały piękne panoramy Gór Wałbrzyskich i Kamiennych oraz przebijające się promienie słońca.

Choć oficjalnie nie prowadzona była końcowa klasyfikacja, jednak biegnący chcieli ukończyć dystans z jak najlepszym wynikiem. Pierwsi na mecie pojawili się: Łukasz Chowański, Andrzej Ziębiński oraz Piotr Kandefer. Czwartą i pierwszą kobietą była Amelia Molska. Gratulujemy! Dziękujemy wszystkim za uśmiech na twarzy, pozytywną energię i uczestnictwo w niedzielnym wydarzeniu, którego celem jest nie tylko propagowanie sportu, rodzinnej aktywności i zdrowego trybu życia, ale przede wszystkim upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych i ich roli, jaką odegrali w historii Polski. CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

-Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli organizację głuszyckiego wydarzenia. Szczególne podziękowania dla Burmistrza Głuszycy Romana Głoda, zastępcy Burmistrza Grzegorza Szymańskiego, radnych miejskich: Grzegorza Milczarka, Mirosława Żołopy, Krzysztofa Kameczury, Jakuba Skrabki, a także dla funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Dziękujemy za gościnne przyjęcie właścicielom Agroturystyki „Gościniec” w Łomnicy oraz za wsparcie Ochotniczej Straży Pożarnej z Głuszycy Górnej. Podziękowania dla:  Mikołaja Chlastawy, Julii Foryś, Agnieszki Żyły, Igi Smusz, Krzysztofa Diuga, Bartosza Smusza-  niezawodnych harcerzy z Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej im. Alojzego Ciasnochy, wolontariuszy: Anny i Patryka Chmielewskich oraz filmujących bieg: Roberta Janusza, Michała Adamczyka i Pawła Fesyka, a także dla Artura Gołdy, Andrzeja Włodarczyka, Marty Czepil – pracowników Urzędu Miejskiego oraz Dominiki Zajączkowskiej, Klaudii Chętkowskiej, Lidii Nowak, Jolanty Ryczaj, Krzysztofa Bucholca- pracowników Centrum Kultury- dodaje Sabina Jelewska, dyrektor CK-MBP, organizator biegu w Głuszycy.

Projekt „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” stanowił XI edycję Biegu organizowanego w całej Polsce z inicjatywy Fundacji Wolność i Demokracja.