logo_larix logo_mkidn_rp wp_20161104_14_12_38_proMiło jest nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach projektu biblioteka otrzymała nieodpłatnie urządzenie Czytak Plus, które jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabo widzące. Na podstawie umowy użyczenia nasza placówka będzie mogła wypożyczać Czytaka osobom niewidomym i słabowidzącym do końca 2018 roku.

Ponadto – na podstawie odrębnego porozumienia – biblioteka otrzymała zbiór ponad 1200 cyfrowych książek mówionych, który będzie systematycznie uzupełniany dzięki działalności Stowarzyszenia „Larix.

Niewidomi Czytelnicy Biblioteki mogą wypożyczać książki wraz z Czytakiem.

Dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Czytelnicy z dysfunkcją wzroku będą mieć łatwiejszy dostęp do książek nagranych w postaci audiobooków.

Stowarzyszenie „LARIX” od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabo widzących.

Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem nasza biblioteka dysponuje już trzema urządzeniami Czytak Plus, a księgozbiór dostosowany dla osób z dysfunkcjami wzroku, liczący w chwili obecnej 1 244 książki, będzie stale powiększany. Stowarzyszenie LARIX systematycznie uzupełnia zawartość katalogu książek dostępnych w formacie Czytaka Plus. Katalog ten jest uszeregowany wg sygnatur numerycznych.

Dla wygody naszych niedowidzących czytelników sporządziliśmy dodatkowe dwa wykazy książek w formacie Czytaka Plus, które szeregują książki według autorów, a także według tytułów. Nasze wykazy zawierają także krótką informację dotyczącą rodzaju literatury. Wszystkie trzy wykazy są dostępne na naszej stronie internetowej.

lista-ksiazek-wg-autorow-czytak

lista-ksiazek-wg-tytulow-czytak

ZACHĘCAMY WSZYSTKIE OSOBY ZE STWIERDZONĄ DYSFUNKCJĄ WZROKU DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY!