W dalszym ciągu Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy uczestniczy w ogólnopolskiej akcji „Mała książka- wielki człowiek”, mającej na celu promocję czytelnictwa już od pierwszych miesięcy życia dziecka, a także zachęcenie do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Wspólne czytanie nie tylko buduje bliskość między rodzicem a dzieckiem, lecz także sprawia wielką przyjemność i zapewnia wszechstronny rozwój od najmłodszych lat.

W ramach trwającej akcji dzieci urodzone w latach 2017-2020 otrzymują w prezencie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Wystarczy przyjść tylko z dzieckiem do naszej biblioteki. Wyprawka Czytelnicza zawiera w tym roku książkę „Krasnal w Krzywej Czapce” autorstwa Wojciecha Widłaka. Ponadto po każdej wizycie w bibliotece zakończonej wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzymuje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu naklejek zostaje uhonorowany pięknym dyplomem. Dzięki uczestnictwu w akcji dzieci już od najmłodszych lat zapoznają się z biblioteką i czynnie uczestniczą w życiu kulturalnym w swoim miejscu zamieszkania.

Kampanię społeczna „Mała książka – wielki człowiek” dofinansowano przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Zapraszamy serdecznie wraz z dziećmi do głuszyckiej biblioteki!