Przypominamy, że w Centrum Kultury-Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głuszycy wciąż trwa ogólnopolska akcja „Mała Książka – Wielki Człowiek” popularyzująca czytelnictwo wśród najmłodszych.

Na każdego małego czytelnika w wieku przedszkolnym czeka wyjątkowa wyprawka czytelnicza przygotowana przez Instytut Książki, a w niej znajdują się: „Pierwsze czytanki dla…”- książka dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Karta Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Oprócz dyplomu na przedszkolaka czeka także drobny czytelniczy upominek. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie.

Warto wspomnieć , że „Mała Książka – Wielki Człowiek” to kampania społeczna dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu rozwoju Czytelnictwa.  Ma przede wszystkim na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci w wieku przedszkolnym, urodzonych w latach 2014-2017, zaznajomić dziecko z miejscem takim jak biblioteka oraz zachęcić rodziców do odwiedzenia biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem. Kampania na dzień dzisiejszy obejmuje już prawie 7 tys. bibliotek. Zachęcamy do odwiedzania naszej głuszyckiej biblioteki. Do miłego zobaczenia!