Już w niedzielę 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – także w Głuszycy. W tym roku Fundacja po raz pierwszy zbiera pieniądze na walkę z sepsą,a mieszkańcy i nie tylko dołączają się, aby pomóc w tym niezwykle szczytnym celu!

Sztab #6011 w Centrum Kultury-Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głuszycy oraz Gmina Głuszyca przygotowali szereg atrakcji na dzień finału.

W niedzielę 29 stycznia od godzin porannych pojawią się kwestujący wolontariusze. Od godz. 8:00 odbędzie się pokazowa kąpiel morsów na urokliwym trzecim stawie w Głuszycy organizowana przez Klub Dobra Energia Głuszyca. W Parku Jordanowskim o godz. 10:00 wraz z lokalnym pasjonatem historii Grzegorzem Czepilem będzie można pójść na rodzinny spacer „szlakiem głuszyckich tajemnic”, a po spacerze napić się aromatycznej kawy i herbaty, na którą zapraszają właściciele „Jadła”.

Finałowe granie w sali widowiskowej Centrum Kultury-MBP rozpocznie się o godz. 15.00 hymnem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który wykona Głuszycka Orkiestra Dęta, a potem zagra swój koncert.  Ok. godz.15.30 druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej zaprezentują, jak fachowo i bezpiecznie udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym. Warto przyjść i zobaczyć, jak pomóc drugiemu człowiekowi potrzebującemu pomocy. Ok. godz. 16 zobaczymy pokaz walk w wykonaniu uczestników klubu  Teakwon-do Taipan z Głuszycy, a ok. 16.30 swoje niezwykłe umiejętności zaprezentują tancerze ze Szkoła Tańca Cordex w Wałbrzychu.

Gwiazda wieczoru pojawi się na scenie o godz. 17. Będzie to zespół ze Śląska – Maciej Lipina & Ścigani, którzy grają rocka i bluesa. Zespół jest oddany temu brzmieniu i od 20 lat koncertuje po całej Polsce. Sekcja rytmiczna wraz z rasowym wokalem i gitarą zagwarantują niezapomniane wrażenia muzyczne. Muzyka „Ściganych” rozbudza emocje, energetyzując publiczność.

W czasie finału wystąpią także uczestnicy zajęć wokalnych prowadzonych przez Radosława Zychala, a także Maria Kuźma – zwyciężczyni konkursu „Wałbrzych na talent”. Będzie także „słodki kącik” prowadzony przez panie z Rady Kobiet.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny, ale wrzut do puszki wolontariuszy bardzo mile widziany.

Zapraszamy! Zagrajmy razem! „Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich- dużych i małych”!