Wrocławski kwartet Chojnacki&Miguła Contemplations wystąpił w miniony sobotni wieczór 10 czerwca w głuszyckim Centrum Kultury w ramach ”JAZZ NIE TYLKO NAD ODRĄ 2023”- nowego cyklu koncertów na odbywających się na Dolnym Śląsku. Pomysłodawcą i organizatorem koncertu była Fundacja „Jazz nad Odrą”.

Chojnacki&Miguła Contemplations zaprezentował przed głuszycką publicznością utwory zainspirowane muzyką świata ze swojej autorskiej płyty „Contemplations”.  Kwartet tworzą: Jan Chojnacki (trąbka), Filip Miguła (fortepian),  Bartłomiej Chojnacki (kontrabas) i Adam Wajdzik (perkusja). Zespół  związany z wrocławską sceną jazzową jest m.in. laureatem nagrody specjalnej w „Konkursie na Indywidualność Jazzową” w czasie 56. Festiwalu Jazz nad Odrą.

Fanów jazzu zapraszamy na kolejne dwa koncerty w ramach cyklu: 26 sierpnia wystąpi Tomasz Wendt w Dusznikach-Zdroju, a 22 września „Levandek” w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Cykl koncertów JAZZ NIE TYLKO NAD ODRĄ został dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz przez  ZAW STOART. Partnerzy projektu: Wołowski Ośrodek Kultury, Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy, Dusznicki Ośrodek Kultury, Stara Kopalnia Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu. Patronat medialny: Jazz Forum, JazzPress, RadioJazz.Fm.

Zdjęcia dzięki uprzejmości  Foto-adamczyk.pl