Wspaniały dzień, który zakończył się równie wspaniale – tak wyglądał 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Głuszycy. Od niedzielnego poranka na ulicach naszego miasta można było spotkać wolontariuszy największej orkiestry na świecie. Jednak nie tylko na ulicach naszego miasta zbierano datki.

Od 15:30 w Centrum Kultury Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy można było posłuchać rodzimych zespołów muzycznych – zagrali dla nas Głuszycka Orkiestra Dęta pod batutą Eugeniusza Lecia oraz znany nie tylko u nas zespół Paranoja Hotel. Swoje talenty pokazali mali tancerze, którymi opiekuje się Jadwiga Schwebs-Kostkiewicz. Na scenie zaprezentowali się również młodzi artyści, którzy ćwiczą pod czujnym okiem Marcina Zalesia i Radosława Zychala.

Nie zabrakło też emocjonujących licytacji. Można było zgarnąć wiele ciekawych gadżetów, również tych z logiem WOŚP. Największe poruszenie wywołała licytacja lotu balonem, który przekazał Krzysztof Zapart ze Świdnickiego Klubu Balonowego – 1 500 zł za przelot balonem! Dziękujemy osobom, które przekazały przedmioty na licytacje, a są to: Magda i Karol Szyszka, Łukasz Pokorski, Marcin Wiącek z Sudeckiej Żylety, Wanda Karlak, Krzysztof Zapart ze Świdnickiego Klubu Balonowego, Paniom malarkom – Pani Marzenie i Pani Joannie. Wielkie dzięki dla Gracjana Rudnickiego z łowiska pstrąga „Złota Woda”, Grzegorza Czepila z „Jadła” i Krystiana Jóźwiaka z restauracji „Gościniec Sudecki”, którzy zadbali, by nasi wolontariusze nie byli głodni. Po raz pierwszy zagrał z nami z wielkim zaangażowaniem nasz sąsiad – cudowna załoga i podopieczni ośrodka Geramus. Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom, muzykom i artystom, pracownikom Centrum Kultury-MBP oraz Urzędu Miejskiego. Największe podziękowania kierujemy do Głuszyczan, którzy chętnie włączyli się w zbiórce oraz dla Artura Gołdy.

Dzięki Wam udało się zebrać 15 043,50 zł, kolejny raz pobiliśmy rekord!