Miło nam poinformować o darowiznach, które w ostatnim czasie otrzymało Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy.

Zarząd Fundacji KGHM Polska Miedź udzielił głuszyckiemu CK-MBP wsparcia finansowego w wysokości 15 tys. zł. Darowizna została przeznaczona na refundację kosztów poniesionych w związku ze współorganizacją wraz z Parafią Chrystusa Króla w Głuszycy, Fundacją Katolicka Inicjatywa Berit oraz Gminą Głuszyca styczniowego koncertu „Żywe Betlejem w Głuszycy”. Koncert z udziałem Orkiestry Arte Symfoniko pod dyrekcją Mieczysława Smydy, Chóru Oktawa Ensemble pod kierunkiem Zygmunta Magiery oraz znanych solistów takich jak Anna Sokołowska – Alabrudzińska, Marta Florek, Marta Wilk, Michał Gasz, Jakub Oczkowski, Krzysztof Antkowiak, Łukasz Lech zgromadził liczną publiczność i pozostawił niezapomniane wspomnienia. Był także transmitowany na żywo w TV Trwam i dotarł za pośrednictwem mediów do wielu widzów na całym świecie.

W  ostatnich dniach dotarła do nas kolejna dobra informacja o finansowym wsparciu dla inicjatyw podejmowanych przez głuszycką instytucję kultury. Zarząd Fundacji ORLEN zdecydował o przyznaniu grantu w wysokości 5 tys. zł dla Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy na realizację projektu „TU JEST MÓJ DOM” – Ławeczka Stanisława Michalika – Propagatora Lokalnej Kultury w ramach III edycji programu „Moje miejsce na Ziemi”. Głuszycki projekt znalazł się na liście 300 nagrodzonych spośród 3000 wniosków, które wpłynęły do Fundacji ORLEN – dodaje dyrektor głuszyckiego CK-MBP Sabina Jelewska.