TU JEST MÓJ DOM- Ławeczka Stanisława Michalika (propagatora lokalnej kultury)

TU JEST MÓJ DOM – GŁUSZYCZANIE WSPOMINALI STANISŁAWA MICHALIKA

Spotkaniem poświęconym twórczości śp. Stanisława Michalika Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy zakończyła realizację projektu „TU JEST MÓJ DOM” – Ławeczka Stanisława Michalika – Propagatora Lokalnej Kultury. W pełnym pięknych wspomnień spotkaniu, zorganizowanym 10 czerwca w siedzibie CK-MBP uczestniczyli mieszkańcy Głuszycy, przyjaciele zmarłego, lokalni twórcy i artyści oraz studenci głuszyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy odśpiewali swój hymn, do którego słowa napisał w 2015 r. Stanisław Michalik.

Symbolicznym przecięciem biało-czerwonej szarfy dokonano uroczystego otwarcia ławeczki wraz z tablicą upamiętniającą postać zmarłego głuszyczanina, regionalisty, miłośnika lokalnej kultury i historii, autora wielu publikacji na temat historii Głuszycy
i Ziemi Wałbrzyskiej. W czasie spotkania wiersze Stanisława Michalika, zamieszczone na prowadzonym do 2018 r. blogu „Tu jest mój dom”, recytował Robert Delegiewicz, który przeplatał literackie teksty grą na skrzypcach. Sylwetkę i twórczą drogę Stanisława Michalika przypomniano w prezentacji multimedialnej . Ponadto swoimi osobistymi wspomnieniami związanymi z osobą Stanisława Michalika podzielili się obecni na spotkaniu Burmistrz Głuszycy Roman Głód, dyrektor CK-MBP Sabina Jelewska, Renata Sokołowska- wieloletni kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy, współtworząca wiosenne i jesienne spotkania z poezją, które zawsze z pasją prowadził Stanisław Michalik. W czasie spotkania wiele ciepłych słów i wspomnień wyrazili także obecni przyjaciele i znajomi zmarłego.

Składam gorące podziękowania wszystkim osobom, które wspierały realizację naszego projektu, szczególne podziękowania kieruję do studentów głuszyckiego UTW oraz pracowników CK-MBP, którzy przygotowali dzisiejszą uroczystość- powiedziała w czasie spotkania koordynująca zadanie Sabina Jelewska.

Przypomnijmy, realizację projektu „TU JEST MÓJ DOM” – Ławeczka Stanisława Michalika – Propagatora Lokalnej Kultury sfinansowano ze środków Fundacji ORLEN w ramach III edycji programu „Moje miejsce na Ziemi”.

Pomimo panującej pandemii realizujemy projekt „TU JEST MÓJ DOM” – Ławeczka Stanisława Michalika – Propagatora Lokalnej Kultury. W korytarzu głównym Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy stoi już ławeczka, która będzie upamiętniać postać śp. Stanisława Michalika – regionalisty, miłośnika lokalnej kultury i historii, autora wielu publikacji na temat historii Głuszycy
i Ziemi Wałbrzyskiej
– informuje dyrektor CK-MBP w Głuszycy Sabina Jelewska, koordynująca projekt.

Obecnie trwają prace związane z wykonaniem  tablicy pamiątkowej, która będzie zamontowana przy ławeczce. W realizacji zadania pomagają mieszkańcy, m.in. studenci głuszyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Przygotowujemy także scenariusz spotkania poświęconego twórczości literackiej śp. Stanisława Michalika Wieczór autorski planowany jest w styczniu 2021 r., jednak z uwagi na obecną sytuację epidemiczną nie możemy jeszcze podać dokładnej daty i formy przeprowadzenia wydarzenia, na które już dziś serdecznie zapraszamy Mieszkańców Głuszycy, Rodzinę i Przyjaciół śp. Stanisława Michalika.

Na realizację projektu „TU JEST MÓJ DOM” – Ławeczka Stanisława Michalika – Propagatora Lokalnej Kultury Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy otrzymała darowiznę w wysokości 5 tys. zł. w ramach III edycji programu Fundacji ORLEN pn. „Moje miejsce na Ziemi”. Projekt zostanie w całości sfinansowany ze środków Fundacji ORLEN.

Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy rozpoczyna we wrześniu br. realizację projektu „TU JEST MÓJ DOM” – Ławeczka Stanisława Michalika – Propagatora Lokalnej Kultury. W siedzibie głuszyckiej instytucji kultury, w korytarzu przed wejściem do biblioteki, umieszczona zostanie ławeczka wraz z tablicą informacyjną upamiętniające postać śp. Stanisława Michalika – regionalisty, miłośnika lokalnej kultury i historii, autora wielu publikacji na temat historii Głuszycy i Ziemi Wałbrzyskiej.
– Realizację zadania wspierać będą mieszkańcy, m.in. studenci głuszyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zwieńczenie projektu to zaplanowany na styczeń 2021 r. wieczór autorski poświęcony twórczości zmarłego poety i pisarza Stanisława Michalika – dodaje dyrektor CK-MBP w Głuszycy Sabina Jelewska, koordynująca projekt.

Przypomnijmy, w ramach III edycji programu „Moje miejsce na Ziemi” Zarząd Fundacji ORLEN przekazał na rzecz Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy darowiznę w wysokości 5 tys. zł na realizację projektu „TU JEST MÓJ DOM” – Ławeczka Stanisława Michalika – Propagatora Lokalnej Kultury. Głuszycki projekt zostanie w całości sfinansowany ze środków Fundacji ORLEN. Warto też dodać, że znalazł się na liście 300 nagrodzonych spośród 3000 wniosków, które wpłynęły do Fundacji w tegorocznej edycji konkursu.

Z wielką radością informujemy, że Zarząd Fundacji ORLEN przekazał na rzecz Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy darowiznę w wysokości 5 tys. zł na realizację projektu „TU JEST MÓJ DOM” – Ławeczka Stanisława Michalika – Propagatora Lokalnej Kultury w ramach III edycji programu „Moje miejsce na Ziemi”. Głuszycki projekt zostanie w całości sfinansowany ze środków Fundacji ORLEN. Warto też dodać, że znalazł się na liście 300 nagrodzonych spośród 3000 wniosków, które wpłynęły do Fundacji.
– Dzięki Darczyńcy w siedzibie głuszyckiej instytucji kultury powstanie ławeczka wraz z tablicą informacyjną upamiętniające postać śp. Stanisława Michalika – regionalisty, miłośnika lokalnej kultury i historii, autora wielu publikacji na temat historii Głuszycy i Ziemi Wałbrzyskiej. Realizacja zadania rozpocznie się we wrześniu br. Wspierać je będą mieszkańcy, m.in. studenci głuszyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Projekt zakończy wieczór autorski poświęcony twórczości zmarłego poety i pisarza Stanisława Michalika – dodaje dyrektor CK-MBP w Głuszycy Sabina Jelewska, koordynator zadania.