IV edycja festiwalu „Z gitarą na stoku” już zakończona. Dwa dni wspaniałej pogody, muzyki i pełne przyjaznej atmosfery za nami. Jury w składzie – Leszek Kopeć – przewodniczący, Rafał Zieliński, Janusz Bujko, po wysłuchaniu wykonawców, którzy przystąpili do konkursu postanowiło przyznać następujące nagrody:
w kategorii solistów
I nagroda – Piotr „Płazior” Płaza
II nagroda – Jacek Świderski, który otrzymuje również zaproszenie na przyszłoroczną 46 Ogólnopolską Turystyczną Giełdę Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie
III nagroda – Janusz Pawłowski
w kategorii zespołów
I nagroda – zespół Huncwot
II nagroda – The Green Irish Team
III nagroda – Wacław Wiliński i Maryla Wilińska
„Jury z dużą radością przyjęło fakt, że mogło przyznać nagrody wszystkim uczestnikom konkursu i życzy sobie, żeby to się stało naszą nową świecką tradycją. Pragniemy jednak podkreślić niezwykłą atmosferę całej imprezy i obiecać, że jurorzy uczynią co w ich mocy, aby wesprzeć organizację przyszłorocznej imprezy” tymi słowami zakończono protokół. A podczas festiwalu z nieukrywaną przyjemnością wysłuchaliśmy koncertów takich artystów jak: Leszek Kopeć (znany z radiowych audycji w Radiu Wrocław „Muzyczna Cyganeria” i „Gitarą i Piórem”), Tomasz Wachnowski, Tomek Lewandowski oraz zespoły Do góry Dnem, Słodki całus od Buby, zespół F.A.N.T. – formacja folkowo – szantowa, Ryszard Żarowski (gitarzysta zespołu SDM). Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji i obsłudze festiwalu serdecznie dziękujemy.